GASTROPORADNIK
wpisy blogowe, które podpowiedzą Ci jak zwiększyć
efektywność biznesu w branży gastronomicznej

Slider

Blog o branży gastronomicznej

Do restauracji z dzieckiem?

Prawie połowa rodziców, przed skorzystaniem z usług restauracji, zwraca uwagę na jej dostosowanie do potrzeb dzieci. Ten rosnący trend coraz częściej dostrzegają restauratorzy. Co wpływa na to, że restauracja jest atrakcyjna dla rodziców i przyjazna dzieciom?

Zobacz więcej
zamówienia online

Zamówienia i sprzedaż online z własnej aplikacji

Prognozy ekonomiczne wskazują, że już niebawem rynek restauracyjny w Europie będzie wart 25 mld dolarów. Dynamiczne tempo rozwoju to zasługa zamówień i sprzedaży online. Łatwiejszy dostęp do oferty restauracji sprawia, że zmieniają się nawyki konsumenckie generując nowe zwyczaje i zwiększając popyt.

Zobacz więcej
BHP w gastronomii

Zasady BHP w gastronomii

Rozpoczynając przygodę w gastronomii należy zdawać sobie sprawę z wymagań stawianych przez instytucje. Niezależnie od wielkości biznesu najważniejsze elementy to: zaplecze kuchenne, finanse oraz zasady BHP. A jakie są dokładne wymogi BHP i dlaczego warto je stosować?

Zobacz więcej
Sposoby na kolejki w gastronomii

Sposoby na kolejki

Klienci stojący w kolejce do złożenia zamówienia i oczekujący na realizację zamówienia przy stoliku często zniechęcają ze skorzystania z oferty lokalu. Brzmi znajomo? Jest kilka sposobów aby zaradzić na taką sytuację i rozładować kolejki!

Zobacz więcej
Serwis do zamawiania jedzenia online

Portal z menu Twojej restauracji

Zamówienia przez Internet to nie tylko wprowadzenie nowego kanału sprzedaży. Aby odnieść sukces, musisz zadbać też o widoczność swojej oferty. Ten problem rozwiążę program do zarządzania, którym jest portal z menu. Jak przedstawić kartę dań i zdobyć nowych klientów w internecie?

Zobacz więcej
Zero waste w restauracji

Zero waste w gastronomii

Prawie 30% wyprodukowanej na świecie żywności trafia do kosza. Według ekspertów to dramatyczna sytuacja, które odbija się nie tylko na jakości środowiska ale też na naszym portfelu. Zero waste to moda na ekologiczne rozwiązania, ale również sposób na lepsze zarządzanie restauracją. Jak kierować restauracją zero waste?

Zobacz więcej
Rozwiązania do dostaw na wynos

Jak zarządzać dostawami na wynos?

Polacy zamiast gotować coraz częściej wolą zapłacić za świeży posiłek, dostarczony prosto pod drzwi. Restauracje starają się dopasować do takiego trendu. Poszerzają oferty nie tylko o atrakcyjną prezentację menu na swoich stronach internetowych i w aplikacjach, ale też chcą inwestować w nowe rozwiązania. Jak sprawnie zarządzać dostawami w gastronomii?

Zobacz więcej
Receptura istotna nie tylko w kuchni

Jak tworzyć receptury i nimi zarządzać?

Jednym z ważniejszych dokumentów, w profesjonalnej pracy kuchni, jest stworzona receptura. Na podstawie właśnie takich wytycznych szacowany jest koszt poszczególnej porcji oraz określa się ich gramaturę. Jak kontrolować receptury i co powinno się znaleźć w karcie menu?

Zobacz więcej
Kasa fiskalna a system POS.

Tradycyjna kasa fiskalna a system – co wybrać?

Choć tradycyjne kasy fiskalne w ostatnich latach znacznie uległy modyfikacjom to nadal są urządzeniami, które wykonują bardzo wąski zakres operacji. Alternatywą dla nich są systemy POS, które łącząc kilka urządzeń w jeden system potrafią udoskonalić cały proces zarządzania lokalem gastronomicznym.

Zobacz więcej
Kalendarz 2019

Kalendarz wydarzeń 2019

Za nami intensywny, letni sezon. Wkraczamy w równie pracowite, jesienne tygodnie. Plany na ostatni kwartał tego roku są bardzo ambitne – szczególnie w sferze wydarzeń B2B.

Zobacz więcej