Baza wiedzy - slider

GASTROPORADNIK
wpisy blogowe, które podpowiedzą Ci jak zwiększyć
efektywność biznesu w branży gastronomicznej

Blog o branży gastronomicznej

Live cooking – co, gdzie i dla kogo?

Sam smak podanego dania nie zawsze już wystarcza do zapewnienia wyjątkowych doświadczeń kulinarnych. Rozwinięciem usługi gastronomicznej jest coraz modniejszy w naszym kraju „live cooking”, który jest realizowany przy różnych okazjach. Czym właściwie jest? Gdzie można przeprowadzić pokaz i do kogo są one skierowane?

Zobacz więcej
KDS Order Number

Jak wykorzystać KDS Order Number? 5 najlepszych zastosowań.

Każdy z nas zna numerkowy system zarządzania kolejką. Numerki jasno określają, kto może w danym momencie skorzystać z usługi. Wprowadzenie tego systemu wyeliminuje problem wpychania się w kolejkę i znacznie usprawni proces obsługi klientów. To znane z urzędów, dziekanatów i służby zdrowia rozwiązanie świetnie sprawdza się także w gastronomii.

Zobacz więcej

Co nowego w systemie Gastro?

Liczne wdrożenia, doświadczenie na rynku i wiele lat współpracy to doskonałe podłoże do budowania profesjonalnych narzędzi dla restauratorów. Staramy się cały czas ulepszać nasz program oraz dodawać przydatne funkcje. Przeczytaj co ostatnio pojawiło się w nowej wersji systemu Gastro.

Zobacz więcej
Tajemniczy klient

Tajemniczy gość w restauracji

Dla firm, które opierają swoją działalność o obsługę badanie tajemniczego klienta to bardzo wiarygodne narzędzie, które pozwala zweryfikować poziom jego satysfakcji. Niewielu restauratorów decyduje się jednak na ten krok. Jakie są słabe i mocne strony tej metody badawczej? Czego można się dowiedzieć z badań realizowanych przez tajemniczych gości?

Zobacz więcej
marketing w gastronomii

Owocny marketing w restauracji — kilka wskazówek

Marketing w gastronomii to ogromne pole do działania, które pozwala restauratorom tworzyć efektywne strategie. Przygotowanie własnej koncepcji wymaga nie tylko znajomości rynku, ale także narzędzi, które pomogą dotrzeć do wybranej grupy docelowej. Po jakie rozwiązania dzisiaj warto sięgać i czy można samodzielnie stworzyć kompleksową strategię komunikacji, która przyniesie wymierne korzyści?

Zobacz więcej

Carving – historia i rodzaje

Serwis dań to jedno z ważniejszych zagadnień w gastronomii, które dobrze znają szefowie profesjonalnych zespołów restauracyjnych. Zalicza się do tego zarówno plating, czyli ekspozycja na talerzu oraz coraz popularniejszy carving. Druga metoda dotyczy artystycznych kompozycji, które spełniają nie tylko funkcje dekoracyjne. Jakie są jego rodzaje i możliwości zastosowania oraz skąd przywędrował do Polski?

Zobacz więcej
TOP 6 elementów systemu IT

Co najważniejsze w systemie gastronomicznym?

Polska gastronomia rozwija się i unowocześnia. Dotyczy to przede wszystkim obsługi i realizacji zamówień, ale też procesów marketingowych. Nieocenionym wsparciem w tym zakresie są systemy IT, które oferują restauratorom nowoczesne narzędzia zwiększające wydajność ich biznesu. Jakie są najważniejsze elementy systemów gastronomicznych i na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Zobacz więcej
otworzyć pizzerię

Czy warto otworzyć pizzerię? Czy to dobry pomysł na biznes?

Polacy pizzę znają od wieków, ale dopiero w ciągu ostatnich dwóch dekad stała się tak popularna. Według wszystkich rankingów to właśnie ta zagraniczna potrawa cieszy się największą popularnością w polskiej gastronomii. Czy w tym sektorze jest jeszcze coś nowego do zaoferowania i czy rynek potrzebuje ewolucji?

Zobacz więcej
historia cydru

Historia cydru – sprawdź dzieje jabłkowego trunku

Alkoholowy napój z przefermentowanego soku jabłkowego to wciąż niespełniony potencjał polskiej gospodarki. Jest mocnym konkurentem wina i piwa, a pod względem właściwości odżywczych przewyższa oba popularne trunki. W Europie jest znany od wieków, ale w Polsce odnalazł się stosunkowo późno i nadal czeka na swoją szansę, żeby podbić gusta smakowe Polaków. Jaka jest jego historia i czy ma szansę stać się powszechnym napojem, który będzie rywalizował np. z piwem?

Zobacz więcej