GASTROPORADNIK
wpisy blogowe, które podpowiedzą Ci jak zwiększyć
efektywność biznesu w branży gastronomicznej

Slider

Blog o branży gastronomicznej

fine dining

Fine dining – moda, technika, doświadczenie

Pomimo zamiłowań Polaków do niedrogich i solidnych porcji na talerzu coraz bardziej popularna staje się w naszym kraju wyrafinowana kuchnia fine dining. Wzrasta świadomość i ciekawość ludzi, którzy pragną poszerzać swoje kulinarne horyzonty. Czym jest fine dining i dla kogo? Jakie są mity dotyczące tej kuchni?

Zobacz więcej

Jak kiosk zwiększa sprzedaż i przyspiesza obsługę?

Lokal gastronomiczny Bartuś w Zieleńcu poszukiwał nowoczesnego systemu gastronomicznego. Rozwiązanie, które dotychczas stosował nie spełniało oczekiwań załogi. Weryfikując dostępne oferty wybrał GASTRO i kioski samoobsługowe. Jakie wyzwanie stało przed nami przy tym wdrożeniu? Jaki był efekt końcowy? Co mówi o nas Klient?

Zobacz więcej
posiłki dla dziecka

Strefa Rodzica – kontroluj posiłki swojego dziecka

Rozpoczęcie roku szkolnego to oprócz typowej wyprawki troska o to co podczas przerw w zajęciach będą jadły dzieci. Zaplanowanie diety leży nie tylko po stronie opiekunów, ale też szkoły czy przedszkola. Jakie rozwiązania pomogą w zarządzaniu posiłkami? Czy są narzędzia, które można wdrożyć aby ułatwić komunikację i planowanie posiłków?

Zobacz więcej
miniPOS w gastronomii

Mobilny POS – czy warto?

Prowadząc gastronomię trzeba stale liczyć się nie tylko z presją czasu, ale także oczekiwaniami, jakie stawiają konsumenci. Rynek HoReCa jest w ciągłej fazie rewolucji, a jedną z najbardziej znaczących jest rewolucja cyfrowa. Jak umiejętnie wykorzystać nowe rozwiązania IT aby rozwinąć działalność?

Zobacz więcej
Nowa matryca stawek VAT 2020

Kawa i ciastko – co z tym VATem?

Od lipca 2020 obowiązuje nowa matryca stawek VAT! Aktualizacja przepisów miała na celu zapewnienie przejrzystości i uproszczenie ich stosowanie. Jak odnaleźć się w gąszczu przepisów i nie narazić na kontrolę skarbową?

Zobacz więcej
social media w gastronomii

5 porad jak prowadzić social media dla gastronomii

Rynek gastronomiczny mocno poddawany jest rewolucji internetowej. Podstawą prowadzenia tego biznesu są nie tylko technologiczne rozwiązania (system, terminale i mobilne aplikacje) ale też narzędzia promocyjne. Jak kreatywnie i zaangażowaniem wykorzystać dostępne aplikacje? Co jest kluczowe aby zaistnieć w świecie gastronomicznego social media?

Zobacz więcej

Urządzenia do gastronomii – wydajność i trwałość

Technologie informatyczne na stałe wkroczyły do szeroko pojętej gastronomii. Dzięki swojej funkcjonalności ich zastosowanie znajdziemy nawet w kawiarni czy pizzerii. Na co zwrócić uwagę przy doborze sprzętu IT do swojej restauracji? Jakie urządzenia obsługują oprogramowanie do zarządzania dla gastronomii? Który sprzęt będzie wspierać w pracy kelnerów?

Zobacz więcej
Kelner - mistrz sprzedaży dodatkowej

Kelner – mistrz dosprzedaży

Upselling to w ostatnich latach najpopularniejsza forma marketingu perswazyjnego. Większość Klientów rozpoznaje ją przede wszystkim na stacjach benzynowych (np. ciastko do kawy). Taka dosprzedaż w gastronomii rządzi się jednak innymi prawami a rozpoznawalność tej techniki musi być minimalna. Jak to działa?

Zobacz więcej

Diety bezmięsne – coraz silniejszy trend także w Polsce

Coraz więcej osób decyduje się na ograniczenie lub całkowite zrezygnowanie z mięsa w swojej diecie. Powstaje wiele różnych odmian tych diet: fleksitarianizm, wegetarianizm, weganizm, frutarianizm. Biorąc to pod uwagę w menu każdej restauracji powinno znaleźć się coś, co jest dobre dla osób ograniczających spożycie mięsa. Na co zwrócić uwagę w swojej restauracji?

Zobacz więcej

Jak udoskonalić obsługę w sezonie ogródkowym?

Ogródki gastronomiczne to duża szansa dla lokali na powiększenie swoich zysków w okresie letnim. Poniżej prezentujemy rozwiązania, które znacznie ułatwią pracę nawet w znacznie powiększonym ogródku i jednocześnie przyspieszą rotację stolików zwiększając tym samym zyski lokalu.

Zobacz więcej