Baza wiedzy - slider

GASTROPORADNIK
wpisy blogowe, które podpowiedzą Ci jak zwiększyć
efektywność biznesu w branży gastronomicznej

Blog o branży gastronomicznej

Gastronomia wznawia działalność

Gastronomia wznawia działalność – na początek ogródki

Koniec kwietnia przyniósł branży gastronomicznej długo wyczekiwane informacje o luzowaniu obostrzeń i otwieraniu gospodarki. Zamknięte od 24 października lokale gastronomiczne będą mogły wznowić działalność w ograniczonym zakresie już od 15 maja. Jak przygotować się na powrót gości i odbudować kondycję?

Zobacz więcej
opakowania dla gastronomii

Rynek opakowań dla gastronomii

Trwająca pandemia zmusza wiele firm do walki o przetrwanie, cięcie kosztów i szukanie alternatywnych sposobów na prowadzenie działalności. Są jednak branże, które w tych samych warunkach notują wzrosty przychodów dynamicznie się przy tym rozwijając. Jedną z nich są firmy z sektora opakowań, które właśnie stoją u progu rewolucji. Jak zmieni się niebawem branża, która umożliwia gastronomii serwowanie posiłków na wynos?

Zobacz więcej
Restauracje Sushi – wykorzystaj trend

Restauracje Sushi – wykorzystaj trend

Trend związany z najpopularniejszymi japońskimi daniami rozwija się w Polsce od blisko dekady i nadal jest bardzo perspektywiczny. W ostatnich latach egzotyczne potrawy umocniły swoją silną pozycję wśród wielkiej trójki – kuchni włoskiej, amerykańskiej i azjatyckiej. Za sukces tej ostatniej odpowiada właśnie sushi, które Polacy jedzą coraz chętniej. Dlaczego nadal warto wykorzystywać ten trend i inwestować w kuchnię japońską?

Zobacz więcej

Jak prowadzić pizzerię w czasie pandemii?

Pandemiczna rewolucja zmusiła wielu przedsiębiorców do zmiany strategii prowadzenia swoich biznesów. Mimo, że sanitarne obostrzenia kojarzą się raczej z redukcją i stratami, to wiele firm próbuje wykorzystać jej warunki. Do tej pory w branży gastronomicznej najlepiej radzą sobie pizzerie. Jak uodparniają się na lockdown i uzdrawiają swoją działalność?

Zobacz więcej
jak założyć kantynę

Jak założyć dobrze prosperującą kantynę?

Dobrze przemyślana kantyna pracownicza może szybko stać się świetnie prosperującym biznesem. Wielofunkcyjna, przyjazna przestrzeń, która z łatwością przyciągnie pracowników, nie tylko przyniesie dochód właścicielowi. Przyczyni się też do wzrostu wartości firmy, w której operuje i jej pozytywnego wizerunku.

Zobacz więcej
Zamówienia online z Gastro Ordering

Zamówienia online z Gastro Ordering

W dobie pandemii koronawirusa zamówienia online okazały się dla wielu barów i restauracji ostatnią deską ratunku. Rok po pandemii można już mówić o nowych nawykach, które z pewnością zostaną w gastronomii na dłużej. Jak dostosować swoją restaurację, aby pomimo zamkniętego dla gości lokalu – generować zyski?

Zobacz więcej

Gastro kioski – funkcje i zastosowanie

Kioski gastronomiczne od kilku lat cieszą się rosnącym powodzeniem w branży. Ich zastosowanie pozwala nie tylko na szybką i precyzyjną obsługę klientów, ale także na prowadzenie skutecznych działań marketingowych. Dzięki nim właściciele punktów gastronomicznych mogą odciążyć personel i skupić się na strategii rozwoju przedsiębiorstwa.

Zobacz więcej
food cost - jak go obliczyć

Food cost – jak go obliczyć?

Pandemia nauczyła wielu przedsiębiorców bardziej rzetelnego podejścia do finansów. W czasie, gdy znacząco topnieją zyski należy lepiej panować nad wydatkami i liczyć się ze wszystkimi kosztami. Narzędziem, które pozwoli nam określić realny zysk uzyskiwany z naszego menu jest food cost. Jak skutecznie go liczyć i mieć go pod kontrolą?

Zobacz więcej
zamówienia online w czasie pandemii

Zamówienia online i ich wartość w czasie pandemii

Szesnaście tygodni temu rząd zamknął gastronomie „na dwa tygodnie”, tymczasem o hekatombie w branży piszą w ostatnim czasie wszystkie gazety i portale. W marcu minie dokładnie rok od wprowadzenia stanu pandemii na terenie kraju. Bez wątpienia to właśnie branża gastronomiczna jest tą, która najmocniej ucierpiała w starciu z koronawirusem. Jak radzą sobie przedsiębiorcy z branży i czy zamówienia online pomagają im przetrwać?

Zobacz więcej
BeerWall

Obniż koszty prowadzenia baru z BeerWall!

Gastronomia jest od kilka lat jest jednym z prężniej rozwijających się sektorów gospodarki. Rośnie nie tylko sama wartość branży, ale także oczekiwania konsumentów, którzy lubią nowe propozycje, nie tylko w menu. Rozwój branży dotyczy również automatyzacji w barach i restauracjach. Niewątpliwie takim rozwiązaniem jest właśnie BeerWall.

Zobacz więcej

Dostarczaj jedzenie do domu!

W czasie pandemii najszybciej rozwijającą się usługą w gastronomii jest sprzedaż posiłków z dostawą do domu. Cyfrowa rewolucja, która dopiero od kilku lat rozwija się w branży – daje nowe możliwości na pozyskanie klientów i promocję biznesu. Jak rozpocząć przygodę z dostawami i zacząć na nich dobrze zarabiać?

Zobacz więcej