Inspirująca historia dwóch sióstr - Bollywood Street Food

Inspirująca historia dwóch sióstr - Bollywood Street Food

Każda firma będąca na rynku tak długo jak nasza ma mnóstwo okazji do spotkania wspaniałych i inspirujących osób. Rozmawiając z naszymi Klientami poznajemy ich nieprawdopodobne historie. Dzisiaj chcemy się z Wami podzielić jedną z nich, taką która za każdym razem wywołuje uśmiech na naszych twarzach.

Miss Indii jedzie do Polski

Siostry Anita i Rati Agnihotri pochodzą z Indii, z tradycyjnej i patriarchalnej rodziny. Jak to się stało, że znalazły się w Polsce, gdzie posiadają kilka restauracji? Odpowiedź nasuwa się sama – miłość.

Anita w 1973 roku została miss Indii, krótko po tym jej ojciec zaplanował ślub – kandydat pochodził z zamożnej i znanej rodziny. Ale właśnie wtedy Anita poznała Andrzeja, który przebywał w Indiach z rodzicami. Andrzej był kolegą z klasy Rati, który jak się później okazało miał zmienić całe jej życie. Ojciec Anity nie chciał się zgodzić na wyjazd córki do Polski nawet na wakacje, ale uparta dziewczyna postawiła na swoim i uciekła razem ze swoim przyszłym mężem.

Bombay – jak powstała pierwsza restauracja?

Dla Anity Polska stała się domem, ale początki były trudne. Kiedy przyjechała do Polski w czerwcu, niewiele wiedziała o naszym kraju. Niedługo później nadeszła zima i temperatury, do których nie była przygotowana. Dodatkowo Anita przyzwyczajona do życia w wielkim mieście musiała odnaleźć się w niewielkim Szczecinie. Postanowiła sprowadzić swojego kucharza oraz służbę. Nie było to wtedy w Polsce możliwe ze względu na panujący ustrój – chyba, że prowadziłaby restaurację. To właśnie doprowadziło do powstania lokalu Bombay ponad 20 lat temu.

„Aktorka? W Bollywood?”

W tym czasie druga siostra, Rati, marzyła o karierze filmowej. Mimo, że ten pomysł nie spotkał się z aprobatą rodziców, to dziewczyna uparcie walczyła o swoje marzenia. Dzięki talentowi aktorskiemu i muzycznemu szybko osiągnęła sukces w świecie filmu. Po premierze pierwszego filmu rodzice zrozumieli pasję córki i od tamtej pory wspierali ją na każdym kroku. Do tej pory Rati zagrała w ponad trzystu filmach i jest w Indiach wielką gwiazdą.

Siostry znowu razem

Po wielu latach rozłąki siostry znowu mieszkają razem, ponieważ Rati przyjechała do Polski. W filmach grała coraz rzadziej, chciała być bliżej siostry i mieć coś swojego. Dlatego również otworzyła w Szczecinie restaurację – Bollywood Street Food. O przygodzie sióstr nakręcony zostanie film, w którym zagrają Robert Więckiewicz i Maja Ostaszewska.

Dzisiaj ta historia nikogo nie dziwi, ale ponad 20 lat temu w Indiach przeciwstawienie się rodzicom postrzegane było jako zachowanie bardzo odważne, a wręcz zuchwałe. Dzięki temu, że trafiły do Polski mieliśmy okazję poznać siostry. W swoich restauracjach korzystają z systemu Gastro, co daje nam możliwość spotkań z tymi inspirującymi kobietami. Pamiętajmy, że o marzenia trzeba walczyć! 🙂

Zapraszamy Was serdecznie do ich restauracji, gdzie będziecie mogli poczuć prawdziwy smak Indii. Anita i Rati doskonale rozumieją biznes gastronomiczny w Polsce. Nic więc dziwnego, że syn Anity, Mariusz Łuszczewski, poszedł w ślady swojej mamy. Również otworzył restauracje (Buddha Thai & Fusion Restaurant, Tokyo Sushi’n’Grill oraz Shanghai Chinese Restaurant), które cieszą się dużym zainteresowaniem. Każdy z lokali odnosi duże sukcesy i nie możemy się doczekać ich kolejnych osiągnięć.