Targi HoReCa 2023 - podsumowanie największych wydarzeń w branży

Największe branżowe targi HoReCa już za nami. Tegoroczne spotkania z gośćmi EuroGastro i Smakki to była najlepsza możliwość, aby sprawdzić kondycję całego sektora naszych odbiorców. Dwie imprezy zrealizowane pod koniec marca były dowodem mocnego zaangażowania, dużego zainteresowania i przede wszystkim pokazem nowych możliwości. Czego dowiedzieliśmy się o branży podczas targów i jakie były nasze najnowsze propozycje?

Potencjał gastronomii

Z danych przedstawionych niedawno przez GUS wynika, że ogólny przychód z działalności gastronomicznej w ubiegłym roku wyniósł 48,7 mld zł. W porównaniu z przedpandemicznym okresem to wzrost o blisko 30 proc. Rośnie również liczba samych placówek gastronomicznych, których obecnie jest 74,2 tys. Nowe trendy oraz tak silnie zagęszczająca się konkurencja zmusza wielu przedsiębiorców do poszukiwań innowacyjnych rozwiązań. Restauratorzy odkrywają swoje biznesy na nowo. To również ogromne wyzwanie dla producentów sprzętu, oprogramowania i dostawców, którzy muszą sprostać rosnącym oczekiwaniom. Nie ma lepszego miejsca do prezentowania swoich produktów i możliwości niż targi dla branży gastronomicznej i hotelarskiej. To właśnie podczas takich imprez można porozmawiać z przedstawicielami najważniejszych firm, zweryfikować na żywo ofertę i skorzystać z prezentowanych narzędzi. Nasza firma aktywnie bierze udział w tego typu wydarzeniach. Prezentujemy nie tylko swoje flagowe produkty, ale przede wszystkim pokazujemy restauratorom i hotelarzom perspektywę rozwoju dzięki nowym technologiom.

EuroGastro - największe targi HoReCa

W tym roku już po raz 26 odbyły się Międzynarodowe Targi Rozwiązań dla Branży HoReCa – EuroGastro i WorldHotel. Imprezy zgromadziły blisko 50 tys. uczestników, a przestrzeń 25 tys. m² zagospodarowało około 200 wystawców. Każdy z nich oferował pełny wachlarz swoich najnowszych rozwiązań. Podczas wydarzenia zaprezentowaliśmy swoje najpopularniejsze systemy, wśród których znalazły się:

  • kompleksowe stanowiska sprzedażowe dla gastronomii – wyposażone nie tylko w najpopularniejsze na rynku oprogramowanie Gastro POS, które może się pochwalić 30-letnim doświadczeniem, ale także licznymi peryferiami maksymalizującymi funkcjonalność pracy (wagi, czytniki, monitory),
  • miniPOS – coraz popularniejsze rozwiązanie dla prawie każdej gastronomii, które dzięki prostym urządzeniom z systemem Android pozwala sięgnąć po podstawowe funkcjonalności punktu sprzedażowego,
  • KDS (Kitchen Display System) – narzędzie poprawiające komunikację i przyspieszające realizację zamówień. Pozwala maksymalizować zyski w godzinach szczytu i eliminować wiele kosztownych pomyłek,
  • ściana piwna Beerwall – innowacyjne rozwiązanie dla pubów i barów, które chcą dostarczyć klientom nowe doświadczenia konsumenckie, ograniczyć zaangażowanie personelu i zwiększać sprzedaż przez skuteczne działania marketingowe,
  • roboty Pudu – zdecydowanie podbiły serca odwiedzających nie tylko stoisko naszej firmy. Są dobrze znane w branży już od ponad roku, ale nadal budzą ogromne zainteresowanie. PUDU są przede wszystkim świetnym i bezpiecznym uzupełnieniem każdego serwisu kelnerskiego, który nie tylko zyskuje innowacyjny charakter ale przede wszystkim skraca czas oczekiwania na posiłek i przyciąga nowych gości do lokalu.

Targi to również okazja do prezentacji wciąż zmieniającego się sprzętu oferowanego w ramach marki Posiflex. To właśnie w tym miejscu przedsiębiorcy mogą samodzielnie zweryfikować, jak działają samoobsługowe kioski sprzedażowe czy urządzenia, które są wyposażane w coraz szybsze procesory zapewniające płynne funkcjonowanie zainstalowanego oprogramowania.

Pełna integracja branży hotelarskiej

WorldHotel – targi równoległe z wydarzeniem EuroGastro, powstały głównie z myślą o integracji branży, wymianie wspólnych doświadczeń i otwarciu się na międzynarodowe rynki. Do dyspozycji wystawców oddano blisko 30 tys.m² powierzchni. Wydarzenie odwiedziło blisko 18,5 tys. zwiedzających. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania było umocnienie i rozwój polskiego hotelarstwa w perspektywie konkurencji europejskiej i światowej. Rozmawiano o potencjalnych kryzysach i szukano stref wzajemnego wpływu, aby zwiększać bezpieczeństwo funkcjonowania branży. Wśród wystawców pojawili się nie tylko producenci i dystrybutorzy wyposażenia, ale także twórcy innowacji technologicznych.

Jako lider w branży zaprezentowaliśmy nasze flagowe produkty dla hoteli:

  • program recepcyjny gwarantujący najwyższą jakość obsługi gości – POSitive Hotel
  • nowoczesne narzędzie Marketing Automation, które umożliwiaj automatyczną wysyłkę spersonalizowanych e-mailii i SMSów do dopasowanej grupy gości, oraz
  • profesjonalne rozwiązania dla gastronomii hotelowej i strefy SPA.

Ponadto odwiedzjący stoisko mogli przetestować najnowszą wersję aplikacji, która poprawia komfort pobytu i optymalizuje pracę hotelu. To właśnie mobilna aplikacja hotelowa Roomio pozwala na samodzielny check-in i check-out, zamówienie dodatkowych usług, komunikację z obsługą czy zamawianie posiłków do pokoju. To proste rozwiązanie zainteresowało wielu hotelarzy, którzy dostrzegli jego ogromny potencjał.

Nowe wydarzenie, nowe wrażenia

Pierwsza edycja Gastrotargów Smakki wzbudziła bardzo duże zainteresowanie. Harmonogram wydarzenia zapowiadał przede wszystkim prezentację innowacyjnych rozwiązań, realizację najnowszych trendów i rozwój branży HoReCa. Organizatorzy założyli, że wydarzenie ma być zrealizowane przez ludzi z branży dla branży. Według nich konkurencja to nie tylko biznesowa rywalizacja, ale także codzienna współpraca, która powinna się opłacać wszystkim zainteresowanym. W pierwszej edycji wzięły udział najważniejsze podmioty reprezentujące producentów, dystrybutorów i dostawców dla branży gastronomicznej, hotelarskiej i cateringowej. Również i w tym miejscu zaprezentowaliśmy swoje najnowsze rozwiązania, które wzbudziły duże zainteresowanie odwiedzających.

Na firmowym stoisku zwiedzający mogli przetestować nie tylko system Gastro z szeroką gamą zintegrowanych aplikacji – miniPOS, KDS czy ICS (rozwiązanie do inwentaryzacji). Prezentowaliśmy również profesjonalny sprzęt – samoobsługowe kioski, terminale dotykowe Posiflex czy innowacyjny robot kelner BellaBot od PUDU Roboty. Te kompleksowe rozwiązania coraz silniej rewolucjonizują branżę poprzez usprawnienie komunikacji i przyspieszenie obsługi gości.