ekologiczne dostawy na wynos
Pudu Roboty w gastronomii

Pudu Roboty w gastronomii

Według prognozy sporządzonej przez PMR wartość rynku HoReCa w Polsce w 2021 roku miała wynieść 25.9 mld złotych. Na przestrzeni ostatnich lat wdrożenie technologicznych rozwiązań w branży gastronomicznej (tj. robotyka, uczenie maszynowe czy internet rzeczy) zyskało na znaczeniu, a jej rozwój jest w dużym stopniu od nich uzależniony. W jaki sposób Pudu Roboty mogą dostarczyć jej wartość?

Czym są Pudu Roboty?

Pudu Roboty to inteligentne urządzenia, których celem jest odciążenie pracownika przy czasochłonnych i powtarzalnych działaniach. Znajdują one zastosowanie nie tylko w gastronomii, lecz także w obszarze przemysłowym, produkcyjnym, a nawet w medycynie i w laboratoriach. Ich szeroki zakres funkcjonalności np. technologia IoT lub użyteczna konstrukcja, sprawiają, że są one znaczącym ułatwieniem w wielu miejscach pracy, a zwłaszcza w restauracjach.  

Pudu Robotics oferuje innowacyjne rozwiązania dedykowane branży HoReCa. Roboty te doskonale się sprawdzą jako uzupełnienie personelu i z pewnością staną się wartością przy zwiększonej liczbie klientów oraz zamówień. Do ich zalet należy dodać dobrze przemyślaną konstrukcję, która pozwala im efektywnie działać podczas godzin szczytu w lokalu. Nie można nie wspomnieć także o ich przyjaznym, uroczym wyglądzie, który znacząco wpływa na doświadczenie konsumenckie. Czym zatem charakteryzują się Pudu Roboty i w jaki sposób funkcjonują w gastronomii? 

Innowacyjny robot kelner

BellaBot zapewnia dostawę dań, naczyń, zastawy, a także dokumentów i innych przedmiotów prosto do stolika. Co więcej, wysoka zdolność tego robota do interakcji z człowiekiem umożliwia przywitanie Gości oraz wskazanie im wolnego stołu. Smaczku dodaje też fakt, że BellaBot ma uroczy wygląd przypominający kota, a kiedy Gość go pogłaszcze, zareaguje mimiką i głosem. To właśnie ten detal wywołuje uśmiech na twarzach małych i dużych Gości co mocno wpływa na wizerunek lokalu i gwarantuje pozytywne wrażenia, które dzięki sile mediów społecznościowych mogą zrobić szał w Internecie. 

Wygląd BellaBot to nie wszystko. Dzięki swojej wydajności, robot kelner jest w stanie unieść cięższe tace (do 10 kg) i zebrać ich większą ilość, tym samym obsługując więcej stolików. BellaBot jest w stanie wykonać w ciągu jednego dnia nawet 400 kursów do stolika i z powrotem. Istotną rzeczą jest również czas pracy robota. Trwa on od 12 do nawet 24 godzin, a szybkie ładowanie zajmuje tylko ok. 4,5 h.  

Warto odejść od stwierdzenia, że „roboty zabiorą ludziom pracę”. Choć BellaBot pracuje nie gorzej niż człowiek, nie wolno zapomnieć o ważnej roli jaką odgrywa spersonalizowana obsługa klienta. O ile praca fizyczna i powtarzalna dla robotów jest przysłowiowym pstryknięciem palca, to wysoka inteligencja i właściwa komunikacja jest przeznaczona stricte dla ludzi. Kombinacja tych wszystkich czynników z pewnością przełoży się na pasmo korzyści tj.: szerszy zakres możliwości, obsługa większej ilości Gości w krótszym czasie, rozwiązanie problemu z brakami kadrowymi oraz większy zysk.  

Pudu Roboty w gastronomii

Pożegnaj się z brudną i powtarzalną pracą

Drugim robotem, który znajduje swoje zastosowanie w restauracjach jest HolaBot. Jego modułowa podstawa i szerokie wykorzystanie czujników sprawiają, że urządzenie jest dokładnym odzwierciedleniem pojęcia „robot sprzątacz”. Robot wyposażony jest w półotwarte tace, zbiornik zbierający resztki sosów oraz w wodoodporną obudowę z klasą IPX5, która pozwala zatrzymać wszystkie nieczystości wewnątrz robota. Jest on także dostosowany do zbierania talerzy nawet 200 razy dziennie, a na raz może udźwignąć 120 kg, czyli do 120 małych talerzy, 39 dużych talerzy lub 33 misek.  

Wartością dodaną robota jest także jego zdalna obsługa co przekłada się na jego większą samodzielność i mniejszą konieczność ludzkiej ingerencji. Możliwe jest to dzięki funkcji rozpoznawania mowy, przywołania HolaBot za pomocą urządzeń mobilnych lub pagerów oraz wbudowanych sensorów ruchu. Ważnym elementem jest także sterowanie gestami, co ogranicza bezpośredni dotyk.  

Dostawca i marketer

KettyBot to trzeci robot, który jest świetnym dostawcą i odbiorcą przedmiotów z innowacyjną formą marketingu. Ten najwyższej klasy robot o kompaktowym designie nie tylko obsłuży Gości jako kelner, ale także zareklamuje ofertę restauracji. Jest to możliwe dzięki temu, że jest on wyposażony w duży ekran przeznaczony do wyświetlania np. reklam, menu i innych materiałów promocyjnych. Co więcej, funkcja percepcji 3D pozwala mu dokładnie wykrywać przeszkody w zaledwie 0,5 sekundy i skutecznie je omijać. Dzięki temu potrafi poruszać się w zatłoczonym lokalu jednocześnie zachowując bezpieczeństwo swoje i Gości. Jeżeli zależy Ci zatem na wielofunkcyjności i wyświetlaniu materiałów promocyjnych, to jest to robot dla Ciebie. 

Podsumowując

W dobie dzisiejszych wyzwań związanych z dostępnością personelu, ich mocami przerobowymi oraz ograniczeniami sanitarnymi, postęp technologiczny jest czymś, bez czego trudno jest znaleźć rozwiązanie, które w niemal odczuwalny sposób utrzyma ciągłość operacyjną w restauracji. Roboty Pudu mają potencjał zwiększyć wartość Twojej działalności łącząc innowacyjne rozwiązania techniczne z pierwiastkiem ludzkim. Takie podejście pomoże położyć kres rywalizacji między maszyną, a człowiekiem i sprawi, że współpraca jednego i drugiego może obrócić się w sukces.