Strefa Rodzica -
kontroluj posiłki swojego dziecka

Slider

Wakacje dobiegły końca. Nadejście września wiąże się z wielkimi przygotowaniami do powrotu dzieci i opiekunów do szkół i przedszkoli. Nie tylko rodzice, ale też poszczególne placówki edukacyjne przygotowały się do nowego roku szkolnego. Oprócz typowej wyprawki, podręczników i akcesoriów rodzice powinni zatroszczyć się o to co podczas przerw w zajęciach będą jadły ich pociechy. Zaplanowanie diety leży nie tylko po stronie opiekunów, ale też szkoły czy przedszkola. Jakie rozwiązania pomogą w zarządzaniu posiłkami? Czy ułożenie zdrowej diety dla dziecka jest bardzo kosztowne? Czy są narzędzia, które można wdrożyć aby ułatwić komunikację i planowanie?  

Co serwuje stołówka?

W polskich placówkach edukacyjnych nie ma dużego wyboru posiłków i dziecko musi zaakceptować zaplanowane przez stołówkę menu. Pomijane są preferencje smakowe, nie wspominając już o kaloriach i odpowiednio dobranej diecie. Często też nie są respektowane nietolerancje pokarmowe i alergie dzieci. Często jedynym rozwiązaniem dla tych maluchów jest posiłek przygotowany w domu i przyniesiony ze sobą. Zbiorowa żywność, jaka jest powszechna na stołówkach szkolnych, nie uwzględnia przygotowania osobnych posiłków dla alergików. Ponadto rzadko spotyka się również podawanie sezonowych, świeżych owoców lub warzyw. Bary sałatkowe lub świeżo wyciskane soki też są rarytasem w takich miejscach.

Aktualnie coraz większy wpływ na to co jedzą ich dzieci w placówkach edukacyjnych mają sami rodzice. Ponadto osoby zarządzające szkołą czy przedszkolem również szukają rozwiązań, które nie tylko spełnią narzucone przez Ministerstwo Zdrowia wytyczne ale też wychodzą naprzeciw oczekiwaniom dzieci i rodziców.

Czym jest Strefa Rodzica?

Rynek nowych technologii ma do zaoferowania rozwiązania do zarządzania indywidualnymi zamówieniami, obsługą i opłatami posiłków w placówkach edukacyjnych. To świetne rozwiązanie dla rodziców, bo mają wpływ na jakość i ilość posiłków swojej pociechy. Realizację menu dla dziecka można zaplanować nawet z tygodniowym wyprzedzeniem, mając pewność, że otrzyma odpowiednie danie i przekąski. Można uwzględnić wszelkie alergie i preferencje nie tylko gotowych posiłków ale też produktów kupowanych przez dziecko. System umożliwia elastyczne podejście do listy produktów, których dziecko nie może kupić np. napoje z cukrem czy słodkie przekąski.

Strefa Rodzica to nowe spojrzenie na zarządzanie usługami cateringowymi w szkołach. Aplikacja działa w przeglądarce internetowej i nie wymaga dodatkowych instalacji oraz wtyczek. Można obsługiwać ją z każdego miejsca z dostępem do internetu. To nie tylko szybka obsługa, ale też możliwość dokonywania wyborów oraz realizacja indywidualnych potrzeb i wygoda.

Zarządzanie procesem zamawiania i wydawania posiłków pozwala na kontrolę diety. System działa na zasadzie przedpłat, co oznacza, że aby móc skorzystać z posiłków należy najpierw dokonać wpłaty zaliczki (na indywidualne konto), a potem złożyć zamówienie. Kredytowanie konta umożliwia też zakup posiłku przez dziecko nawet gdy rodzic przeoczy jego doładowanie.

Główne korzyści dla placówki:

  • podniesienie atrakcyjności szkolnej oferty,
  • dodanie prestiżu i innowacyjności placówce,
  • kontrola ilości posiłków, zero waste,
  • planowanie budżetu na posiłki,
  • kontrola nad finansami przez szkołę i rodzica,
  • uporządkowanie i usprawnienie działanie stołówki,
  • bezpieczna dieta dla każdego dziecka,
  • łatwa obsługa portalu z podglądem konta i historii transakcji.

Jak STREFA RODZICA

sprawdzi się w Twojej placówce?